Достапни линкови

Мексико Сити: Протести против резултатите од претседателските избори


Повеќе од сто илјади лица протестираа во Мексико Сити против резултатите од претседателските избори во земјата. На изборите во Мексико што се одржаа мината недела со минимална разлика од помалку од еден процент, победи конзервативниот лидер Фелипе Калдерон. Неговиот противник кандидатот на левицата Мануел Лопез Обрадор ги оспорува резултатите.
XS
SM
MD
LG