Достапни линкови

Сеул: САД и понудија на Северна Кореа билатерален состанок


Соединетите Држави и понудија на Северна Кореа билатерален состанок доколку таа земја прифати да учествува во новата серија на повеќестраните преговори за нуклеарната програма. Ове денеска во Сеул го изјави американскиот преговарач Кристофер Хил. Тој повтори дека Вашингтон одбива секакви директни разговори со Пјонгјанг кои не би се однесувале на севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG