Достапни линкови

Лондон: Прва годишнина од терористичките напади на лондонскиот транспортен систем


Денеска се одбележува првата годишнина од нападите врз лондонскиот транспортен систем. Четри бомбаши самоубијци убија 52 лица, а арнија 700 во нападите во метрото и врз автобус. Во видео пораката на еден од нив, напаѓачите ветија повеќе насилство.
XS
SM
MD
LG