Достапни линкови

Мексико: Победа на кандидатот на десницата на претседателските избори


Кандидатот на десницата Фелипе Калдерон победи на претседателските избори во Мексико, соопшти Мексиканскиот федерален изборен иснтитут. Тој победи со 35,88 насто наспорти кандидатот на левицата кој освои 35,31 насто гласови. Левицата се жали на бројни неправилности на изборите.
XS
SM
MD
LG