Достапни линкови

Газа: Израел ги продолжи воздушните напади


Израел изутрината ги продолжи воздушните напади врз Газа при шпто еден палестински милитант бил убиен, а тројца биле ранети. Нападите доаѓаат по вчерашните судири во кои 22 палестинци и еден израелски војник загинаа. Офанзивата на Израел е преземена со цел да се ослободи војникот кој палетсинките милитанти го киднапираа пред 12 дена.
XS
SM
MD
LG