Достапни линкови

Газа: Жестоки борби меѓу израелските и палестинските вооружени лица


Жестоки борби денеска избувнале меѓу израелските сили и палестински вооружени лица во северниот дел на Појасот Газа, јавуваат агенциите, додавајќи дека притоа имало и жртви. До борбите во кои биле вклучени и хеликоптери дојде откако Израел испрати тенкови во тоа подрачје со цел, како што е соопштено, да се справи со тамошните палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG