Достапни линкови

Куфа: Над десетина загинати во експлозија на автомобил бомба


Над десетина загинати и четириесетина повредени, е билансот на денешната експлозија на автомобил бомба во близина на едно шиитско светилиште во ирачкиот град Куфа. Повеќето од жртвите биле ирански верници. Градот Куфа се смета за главно упориште на радикалниот шиитски водач Моктада ал Садр.
XS
SM
MD
LG