Достапни линкови

Вашингтон: Стејт Департментот ќе го чека извештајот на ОБСЕ за изборите


Американскиот Стејт Департмент соопшти дека ќе го почека денешниот извештај на ОБСЕ во врска со вчерашните парламентарни избори во Македонија. Портпаролот Шон Мекормак изјави дека ќе се воздржи од оценка се додека не се види што содржи извештајот на посматрачите на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG