Достапни линкови

Брисел: Средба Солана - Лариџани


Шефот за надворешна политика на Европската Унија, Хавиер Солана, денеска во Брисел треба да се состане со иранскиот преговарач за нуклеарната програма, Али Лариџани. Се очекува, Солана да побара од Иран побргу да одговори на меѓународните предлози за надминување на кризата со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG