Достапни линкови

Вашингтон: Посета на грузискиот претседател Михаел Сакашвили


Грузискиот претседател Михаел Сакашвили денеска во Вашингтон ќе има средба со американскиот претседател Џорџ Буш. Како што е најевно, разговорите ќе бидат фокусирани врз аспирациите на Грузија за членство во НАТО, проблемите со грузискиот територијален интегритет и енергетската зависност.
XS
SM
MD
LG