Достапни линкови

Москва: Втора заедничка воена вежба на Кина и Русија


Русија и Кина ќе одржат втора заедничка воена вежба, изјави шефот на рускиот генералштаб, генерал Јури Балуевски. Тој рече дека маневрите ќе се одржат во Русија не не го прецизира терминот. Правата заедничка вежба се одржа на кинескиот полуостров Шангдонг на Жолто море.
XS
SM
MD
LG