Достапни линкови

Париз: Првата трансплантација на лице се одвива успешно


Првата делумна трансплантација на лице во светот успешно се одвива, соопштија француските хирурзи. Тие велат дека жената која го добила трансплантот се чувствувала добро. Станува збор за 38 годишна жена, гризната од нејзиното куче, која минатиот ноември доби нос, уста и брада од мозочно мртва жена.
XS
SM
MD
LG