Достапни линкови

Кабул: Најмалку 2 лица повредени во експлозија


Во експлозија во центарот на Кабул имало најмалку 2 повредени лица, соопшти авганистанската полиција. Засега не се знае причината за експлозијата. Петмина авганистанци кои работеле за американска воена база во источен Авганистан се убиени во заседа од милитанти. Како што соопшти полицијата нападот се случил вчера во провинцијата Кунар. Во меѓувреме од поставена бомба на патот е повредено едно лице. Станува збор за автобус кој превезувал преставници на работа во Кабул.
XS
SM
MD
LG