Достапни линкови

Газа: Израелски војници влегле во северниот дел на Газа


Мала група израелски војници изутрината влегла во северниот дел на Газа. Израелската армија соопшти дека тоа било дел од рутинска операција. Агенциите јавуваат дека израелските војници се распоредуваат околу Газа со цел да извршат напад врз областите од каде што палестинските милитанти истрелуваат ракети врз израелските градови.
XS
SM
MD
LG