Достапни линкови

Мосул: Најмалку пет лица загинале во напад со автомобил бомба


Во денешниот напад со автомобил бомба во ирачкиот град Мосул загинале најмалку пет лица, додека дваесетина други биле повредени. Полицијата прецизира дека експлозијата се случила на еден пазар во градот и оти повеќето од жртвите биле цивили.
XS
SM
MD
LG