Достапни линкови

Кабул: 20 бунтовници се убиени во вчерашните борби во Авганистан


Американските сили во Авганистан денеска соопштија дека во вчерашните борби во јужниот дел на земјата убиле дваесетина бунтовници. Прецизирано е дека до борбите дошло откако американските војници се нашле во заседа поставена од талибанците.
XS
SM
MD
LG