Достапни линкови

Москва: Самит на верските лидери и претставници на невладините организации


Верски лидери и претставници на невладини организации од четириесетина земји во светот денеска во Москва на одвоени состаноци ги подготвуваат нивните предлози наменети за самитот на Групата осум најразвиени земји што кон средината на месецов треба да се одржи во Санкт Петерсбург. Се очекува во предлозите да биде побарано поголема заштита на човековите права во светот.
XS
SM
MD
LG