Достапни линкови

Брисел: Спогодба за учество на Македонија во мисија во Босна и Херцеговина


Во Брисел денеска, како што соопшти македонското министерство за одбрана, ќе биде потпишана Спогодбата за учество на Македонија во операцијата на Европската Унија во Босна и Херцеговина АЛТЕА. Спогодбата треба да ја потпишат еврокомеасрот Хавиер Солана и министерот Јован Манасиевски.
XS
SM
MD
LG