Достапни линкови

Кабул: Двајца британски војници загинале во Авганистан


Двајца британски војници загинале, откако синоќа била нападната нивната база, во јужната авганистанска провинција Хелманд, соопшти британското министерство за одбрана. Во меѓувреме шефот на полицијата во Хелманд изјави дека во борбите на авганистанските и коалиционите трупи со талибанските бунтовници во истиот регион биле убиени 12 бунтовници.
XS
SM
MD
LG