Достапни линкови

Франкфурт: Франција и Португалија се пласираа во полуфиналето


Фудбалерите на Франција се пласираа во полуфиналето на Светското фудбалско првенство откако синоќа, со 1 спрема 0 го победија Бразил, кој важеше за фаворит на првенството. Франција во полуфиналето ќе игра против Португалија, а Германија против Италија.
XS
SM
MD
LG