Достапни линкови

Букурешт: Шест лица загинале, а 15 исчезнати во бура во Романија


6 луѓе загинале, а 15 се сметаат за изчезнати во северна Романија по бурата и силните дождови што го зафатија тој регион. Околу илјада и 500 фарми и 300 куќи биле поплавени, а во помош на настраданите подрачја пристигаат чамци и од соседните земји.
XS
SM
MD
LG