Достапни линкови

Вашингтон: САД бараат од Сирија да го предаде лидерот на Хамас


Соединетите Држави побараа од Сирија да го предаде лидерот на Хамас, Калид Машал, кој живее во Дамаск. Американскиот амбасадор во Обединетите Нации Џон Болтон, на итниот состанок на Советот за безбедност по повод израелската офанзива во Газа, изјави дека Сирија има дел од одговорноста за новиот бран израелско – палестински насилства, бидејки ги подржува терористите.
XS
SM
MD
LG