Достапни линкови

Газа: Израел го отфрли барањето на палестинските милитанти за ослободување 1000 затвореници


Израел го отфрли барањето на палестинските милитанти за ослободување на илјада затвореници и прекин на офанзивата во Газа, како услов за ослободување на киднапираниот војник. Портпаролот на израелското министерство за надворешни работи Марк Регев изјави дека или милитантите ќе го ослободат војникот или Израел ќе го направи тоа. Израелската армија потврди дека во текот на изминатата ноќ биле извршени серија воздушни напади за да се блокираат можните излези од Газа.
XS
SM
MD
LG