Достапни линкови

Кувајт: Ниту една од жените кандидати за пратеник не беше избрана


Ниту една од жените кандидати на изборите во Кувајт не успеа да стане пратеник, соопшти изборната комисија. За прв пат во оваа арапска земја им беше дозволено на жените да учествуваат на избори. Жените, инаку чинат 57 насто од гласачкото тело.
XS
SM
MD
LG