Достапни линкови

Пекинг: Ху Џинтао ја повика Комунистичката партија да ја запре корупцијата во Кина


Кинескиот Претседател Ху Џинтао ја повика комунистичката партија да ја запре корупцијата во земјата. Во говорот по повод 85 годишнината на комунистичката партија Џинтао рече дека тоа е клучно за опстанокот на партијата. Неговиот коментар доаѓа по серијата апсења на високи членови на партијата.
XS
SM
MD
LG