Достапни линкови

Кувајт: Прво учество на жените на парламентарните избори


Жените во Кувајт за прв пат учествуваат на парламентарните избори во таа земја и како гласачи и како кандидати за пратеници. 28 жени се меѓу кандидатите за Националното Собрание.
XS
SM
MD
LG