Достапни линкови

Вашингтон: Посета на јапонскиот премиер Јуничиро Коизуми


Јапонскиот премиер Јуничиро Коизуми пристигна во Вашингтон на средба со американскиот претседател Џорџ Буш. На разговорите се почекува потврда на блиската американско – јапонска соработка.
XS
SM
MD
LG