Достапни линкови

Киев: Украинскиот парламент треба да гласа за владата на Јулија Тимошенко


Украинскиот парламент денеска треба да гласа за кандидатот за нов премиер Јулија Тимошенко. Опозицијата најави дека ќе го блокира гласањето бидејки владината коалиција не и дава ниедна клучна позиција во Парламентот.
XS
SM
MD
LG