Достапни линкови

Техеран: Десетина лица повредени во земјотрес


10-тина луѓе биле поврдени во земјотресот со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала, што го погоди денеска јужен Иран. Во градот бандар Абас дошло до прекин на телефонските линии и на снабдувањето со струја.
XS
SM
MD
LG