Достапни линкови

Москва: Силна осуда на киднапирањето и убиството на 4 руски дипломати


Русија на членките на Советот за Безбедност им подели нацрт документ во кој силно се осудува киднапирањето и убиството на 4 руски дипломати во Ирак минатиот викенд. Во документот се бара ирачката влада и американските коалициони сили да ја зголемат безбедноста на странските дипломати во Ирак. Русија се надева дека ќе добие силна подршка за документот.
XS
SM
MD
LG