Достапни линкови

Њујорк: Црна Гора ќе стане 129 членка на ОН


Црна Гора денеска треба да стане 129 та членка на Обединетите Нации во очекуавње генералното собрание да ја одобри резолуцијата. Црна Гора пред еден месец на референдум изгласа независност од Унијата со Србија.
XS
SM
MD
LG