Достапни линкови

Пакистан: Бомби на два гасоводи


Непознати напаѓачи дигнале во воздух два гасовода во пакистанската провинција Белучистан оставајки илјадници корисници без гас. Племињата во Белучистан презедоа насилна кампања барајки од централната влада во Исламабад тие да имаат поголема контрола врз природните ресурси.
XS
SM
MD
LG