Достапни линкови

Кабул: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска во Кабул на состанокот со авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи вети победа против талибанците. Таа за Карзаи рече дека е еден од најпочитуваните лидери во светот. Рајс во Авганистан пристигна од Исламабад каде што ургираше до пакистанските власти подобро да соработуваат со Авганистан во борбата против талибанските борци.
XS
SM
MD
LG