Достапни линкови

Тирана: Посета на косовскиот претседател Фатмис Сеидиу


Косовскиот претседател Фатмир Сеидиу денеска ја започна дво-дневната посета на Албанија. Предвидени се разговори со албанскиот државен врв главно за кососвките аспирации за независност, како и за ситуацијата во регионот и меѓусебната соработка.
XS
SM
MD
LG