Достапни линкови

Киркук: Најмалку тројца загинати во самоубиствен напад


Најмалку 3 лица загинале, а 10-тина биле повредени при самоубиствен напад со автомобил бомба во ирачкиот град Киркук. Синоќа во близина на Бакуба, во бомбашки напад врз едно шиитско село загинаа 22-ца ирачани, а над 30 беа повредени.
XS
SM
MD
LG