Достапни линкови

Њујорк: Русија бара итна седница на Советот за безбедност по убиството не четворицата руски дипломат


Русија побара итна седница на Советот за безбедност на Обединетите Нации по повод убиството на 4-цата руски дипломати во Ирак, кои беа киднапирани на 3-ти јуни во Багдад. Киднаперите бараа повлекување на руските сили од Чеченија. Обединетите нации и Соединетите Држави го осудија убиството на руските дипломати.
XS
SM
MD
LG