Достапни линкови

Техеран: 22 загинати во сообраќајна несреќа


Иранската телевизија јави дека 22 лица загинале во судир меѓу автобус и камион на истокот на земјата. Околностите на сообраќајната несреќа се не објавени.
XS
SM
MD
LG