Достапни линкови

Москва: Главниот град на Русија најскап за живеење во светот


Москва е најскап град за живеење во светот, се вели во истражувањето на Меркер Консалтинг која вели дека за една година Москва од трето стигнала на прво место. Причина е ценовниот бум на имотот во Москва. По Москва најскапо да се живее е во Сеул, Токио, Хонг Конг и Лондон.
XS
SM
MD
LG