Достапни линкови

Кабул: Едно дете и два цивили загинаа во самоубиствен напад


Бомбаш самоубиец со автомобил изврши напад врз воен конвој северно од Кабул при што двајца цивили од кои едно дете загинаа. Во меѓувреме, американските сили соопштија дека еден нивни војник им подлегнал ан раните добиени вчераза време на борба во провинцијата источен Кунар.
XS
SM
MD
LG