Достапни линкови

Кабул: Коалиционите сили убиле 45 талибански бунтовници


Американската армија соопштии дека колиционите сили убиле 45 талибански милитанти за време за нападот што синоќа се случил во јужниот дел на земјата. Во борбите што се случиле во авганистанската провинција Кандахар загинале и двајца војници од коалиционите сили. Во меѓувреме авганистанскиот претседател Хамид Карзаи повика на поголема соработка и координација меѓу меѓународните сили и локалните лидери за време на антитерористичките операции.
XS
SM
MD
LG