Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Четири кадети загинале во пожар


Изутрината во пожар во морнаричката академиоја Макаров во Санкт Петерсбург загинале 4 кадети, а 11 биле повредени. Причината за пожарот се истражува. Во Русија има 18 илјади смтрни случаји годишно од пожари.
XS
SM
MD
LG