Достапни линкови

Авганистан: Убиени 65 милитанти во судири со авганистанските сили


Американските и авганистанските трупи во борбите во јужен Авганистан изминативе денови убиле 65 милитанти. Безбедносните операции главно се одвивале во провинциите Орузган и Кандахар.
XS
SM
MD
LG