Достапни линкови

Киев: Тимошенко номинирана за премиерската функција


Партиите во новата украинска коалициона влада ја номинираа Јулија Тимошенко за премиерската функција. Трите партии што ја договорија коалицијата вчера, беа партнери и во портокаловата револуција во Украина. Гласањето во парламентот за новата украинска влада на чело со Тимошенко, се очекува во наредната недела.
XS
SM
MD
LG