Достапни линкови

Мајами: Уапсени неколку лица како дел од анти терористичка истрага


Еф Би АЈ, во соработка со другите американски безбедносни служби, уапси неколку лица во Мајами, како дел од анти-терористичката истрага. Полицијата соопшти дека немало конкретна терористичка закана. Според Си Ен Ен, биле уапсени 7 лица, за кои постоело сомневање дека планираат напади врз зградите на Еф Би Ај и на други владини објекти во Мајами.
XS
SM
MD
LG