Достапни линкови

Ријад: Убиени шестмина осомничени исламски терористи


Саудиските безбедносни служби, во акцијата во Ријад, убиле 6-мина осомничени исламски терористи, јави телевизиската станица Ал Арабија. Во престрелката загинал и еден полицаец, а еден милитант бил уапсен.
XS
SM
MD
LG