Достапни линкови

Багдад: Уапсен еден од поважните членови на Ал Каеда во Ирак


Американските сили во Ирак соопштија дека уапсиле еден од поважните членови на терористичката мрежа Ал Каеда и уште тројца осомничени терористи. Акцијата била изведена во близина на Бакуба, каде што пред две недели беше убиен Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG