Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност одлучува дали Црна Гора ќе биде примена во ОН


Советот за Безбедност на Обединетите Нации е подготвен да го одобри приемот на Црна Гора во Светската Организација. Кандидатурата била разгледана од привремениот комисија, а конечната одлука би требала да биде донесена денеска. Досието што Подгорица минатата недела го достави било предадено лично од генералниот секретар Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG