Достапни линкови

Багдад: Загинати четворица американски војници


Американските сили во Ирак соопштија дека 4 маринци биле убиени во вторникот во западниот дел на провинцијата Анбар. Тројца загинале од поставена бомба на патот, а четвртиот загинал во безбедносна операција.
XS
SM
MD
LG