Достапни линкови

Киев: Потпишан договор за формирање коалициона влада


Три партии кои ја подржуваа про западната Портокалова револуција во Украина денеска по три месецви преговори потпишаа договор за формирање коалициона влада. Според договорот Јулија Тимошенко ќе биде премиер на Украина.
XS
SM
MD
LG