Достапни линкови

Пекинг: Кина го повика Иран да одговори на пакетот предлози од Западот


Кина повторно го повика Иран позитивно да одговори на меѓународниот пакет за Техеран да се откаже од чувствителните нуклеарни активности. Одговорот на Иран се очекува до 22 Август.
XS
SM
MD
LG